![]() |
OLEJE NA DŘEVO Přírodní oleje a vosky Příirozená ochrana pro přírodní materiály |
ZBOŽÍ V AKCI
KONTAKT
NEJPRODÁVANĚJŠÍ
Informační oznámení dle zákona o EET:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
VOLBA (FORMULACE) NÁTĚRU:
Samotný (čistý) dřevní tér je hustý, špatně se roztírá a dlouho schne, a proto je nutné jej upravit (naředit). Před samotnou aplikací tedy nejprve zvolte vhodnou formu úpravy dřevního téru pomocí lněné fermeže nebo lněného oleje (fermež lépe penetruje a rychleji vytvrzuje než lněný olej) a terpentýnu, a to podle účelu použití, expozice, stáří a stavu dřeva a aplikačních podmínek. Nejtypičtější dehtové nátěry jsou:
1) Čistý dehet – stavby a výrobky vystavené extrémní zátěži slunce a vody - lodě, přístavní mola, mosty, lávky, kůly do země, nové šindelové střechy apod.
2) Tmavý dehet – stavby a výrobky otevřené působení povětrnosti – starší šindelové střechy, ploty, pergoly apod.
3) Světlý dehet - stavby a výrobky částečně chráněné před vlivy povětrnosti (například přesahem střechy) – podbití, stěny domů, okenice apod.
4) Norský (skandinávský) dehet – univerzální, historicky prověřená a nejčastěji využívaná receptura pro všeobecné použití.
Poznámka: fermež a terpentýn snižují viskozitu dehtu – dehet je proto řidší a lépe penetruje do dřeva, aniž by bylo nutné ho zahřívat. Fermež také urychluje schnutí (vytvrzení nátěru). Nejlépe tedy penetruje a schne světlý dehet. S větším množstvím fermeže ale klesá odolnost nátěru proti působení vody, UV záření, škůdcům, plísním a hnilobám.
Podrobné informace najdete v technickém listu výrobku. Klikněte na Soubor ke stažení